Co takiego jest potrzebne, podczas polowania?

Wszyscy wiemy, że polowanie nie jest tak proste, jak się wydaje. Aby polowanie zakończyło się sukcesem, trzeba mieć niezbędny sprzęt, który znacznie podniesie szansę na upolowanie zwierzyny.

Polowanie to wspaniała rozrywka dla ludzi, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, ale to coś więcej niż tylko wyjście na zewnątrz i strzelanie do wszystkiego, co się zobaczy. Aby polowanie było udane, musisz być przygotowany we wszystko, czego potrzebujesz – od sprzętu maskującego po odpowiednią broń palną i amunicję.

Oto kilka rzeczy, które każdy myśliwy powinien mieć w swoim arsenale:

Wiatrówki

Wiatrówki to funkcjonalne kurtki, które można nosić podczas polowania. Utrzymują ciepło, zatrzymując ciepło ciała i jednocześnie chroniąc przed zimnym wiatrem. Przydają się także w czasie deszczu, gdy pogoda niespodziewanie się psuje. 

Optyka myśliwska

Obejmuje lornetki, dalmierze, lunety i gogle noktowizyjne (NVG). Będą one potrzebne podczas poszukiwania zdobyczy lub tropienia zwierząt w nocy lub w warunkach ograniczonej widoczności, takich jak mgła lub deszcz itp. 

Proce

Proca jest przydatna podczas polowania na drobną zwierzynę, taką jak wiewiórki, króliki itp., ponieważ pozwala myśliwym chwytać ofiary z dużej odległości, bez zbytniego ich niepokojenia.